یکی از ویژگی‌هایی جذاب ایکس‌باکس‌های نسل نهم، قابلیت Quick Resume است. حال چندین خبرگزاری پس از استفاده از ایکس ‌باکس سری ایکس تجربیات خود از این ویژگی را به اشتراک گذاشته‌اند.


یکی از ویژگی‌های جذابی که اتفاقا مایکروسافت روی آن توجه زیادی کرده است، قابلیت Quick Resume نام دارد. این قابلیت به گیمرها امکان این را می‌دهد که چند بازی را به‌صورت همزمان اجرا کرده و به‌سادگی و در کمترین زمان ممکن بین آن‌ها جابه‌جا شوند

حال اما در جدیدترین اخبار بازی، ساعاتی پیش چندین رسانه‌‌ فعال در حوزه صنعت بازی‌های ویدیویی برای مدتی کوتاه به کنسول ایکس‌باکس سری ایکس دسترسی پیدا کرده و توانسته‌اند آن را محکی کوتاه بزنند. در ابتدا رسانه گیم‌اسپات درخصوص عملکرد ویژگی Quick Resume اعلام کرد که پس از اینکه ۶ بازی را همزمان به کمک این قابلیت بازنگه‌داشته، بازی هفتم باعث شد اولین بازی که در صف باز بوده به‌صورت خودکار بسته شود. از دیگر اطلاعات منتشر شده توسط این رسانه، مدت زمان مورد نیاز برای جابه‌جایی بین این بازی‌ها است؛ براساس گزارش‌ اعلام شده، بین حدود پنج تا هشت ثانیه برای این کار زمان لازم است.

یکی از ابهاماتی که در رابطه با ویژگی Quick Resume وجود دارد، حداکثر تعداد بازی‌‌های بازنگه‌داشته شده توسط آن است. مایکروسافت پیش‌از این تاکید کرده بود که حداقل ۳ بازی را می‌توانید از این طریق باز نگه‌دارید. در همین راستا به‌عنوان مثال رسانه گیمزبیت نیز اعلام کرد که تا چهار بازی می‌تواند بازنگه‌داشته شود.

حال باید منتظر ماند و دید پس از عرضه عمومی کنسول‌های ردموندی‌‌ها، کاربران چه تجربه‌ای از این قابلیت خواهند داشت و آیا ایکس‌باکس سری اس نیز می‌تواند مشابه برادر بزرگتر خود این ویژگی را پیاده و اجرا کند یا خیر؟ لطفا شما هم نظرات و پیش‌بینی‌های خود را با ما نیز به اشتراک بگذارید.