کمتر از ۶ روز دیگر تا برگزاری رویداد بازی‌های اکس‌باکس (Xbox Games Showcase) باقی مانده و بسیاری از علاقه‌مندان منتظر رونمایی از عناوین جدید کنسول اکس‌باکس سری اکس هستند. در این مراسم علاوه بر نمایش بازی‌های فرست پارتی، شامل نمایش گیم‌پلی بخش داستانی عنوان Halo: Infinite خواهیم بود. در همین حال، به‌تازگی مدت زمان این رویداد مشخص شده است.


آقای آرون گرینبرگ (Aaron Greenberg)، مدیر بخش بازاریابی اکس‌باکس، در توییتر خود اعلام کرد که مدت زمان رویداد بازی‌های اکس‌باکس در حدود یک ساعت خواهد بود. وی همچنین اضافه کرد که این رویداد به طور ویژه تنها برروی بازی‌ها تمرکز دارد و هیچ‌گونه صحبتی در مورد دستگاه‌ها، تجهیزات، بخش تجاری و موارد دیگر نخواهد شد.


طبق برخی از اطلاعات فاش شده، کنسول اکس‌باکس لاکهارت در ماه آگست سال جاری معرفی می‌شود؛ بنابراین مطمئنا در مراسم اکس‌باکس شاهد اخباری در مورد آن نخواهیم بود. همچنین برخی شایعات حاکی از آن است که قیمت کنسول اکس‌باکس سری اکس نیز در مراسم پیش رو اعلام نخواهد شد.


پیش‌تر در گزارشی اعلام شد که بازی جدید استودیوی اینیشیتیو (The Initiative) در مراسم بازی‌های اکس‌باکس معرفی نمی‌شود؛ اما احتمال معرفی نسخه‌ی جدید از سری Fable همچنان وجود دارد. مراسم بازی‌های اکس‌باکس در تاریخ ۲ مرداد (۲۳ جولای) و در ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران آغاز خواهد شد.