بیانیه‌ی جدید مایکروسافت در رابطه با رایگان شدن بخش چندنفره‌ی بازی‌ها برروی اکس‌باکس خبر خوبی برای طرفداران نیست. 


تا به این لحظه شرکت مایکروسافت تغییرات زیادی را در سرویس‌های خود اعمال کرده است و به نظر می‌رسد در آینده نیز شاهد دگرگونی‌های بیشتری باشیم. مطمئناََ ورودی اکس‌باکس سری اکس به معنای بهبود و اصلاح خدمات مایکروسافت نیز خواهد بود و طرفداران انتظار پیشرفت در اکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) یا سایر خدمات را خواهند داشت. اخیراََ شایعه‌ای منتشر شده بود مبنی بر این که مایکروسافت قصد دارد اشتراک اکس‌باکس لایو گُلد را به کلی حذف و بازی‌ کردن به صورت آنلاین را رایگان کند. حتی روز گذشته نیز گزارش‌هایی مبنی بر تغییرات اساسی اکس‌باکس لایو به گوش ما رسیده بود اما به نظر می‌رسد این اتفاق رخ نخواهد داد.


دقایقی پیش مایکروسافت به شایعه‌های اخیر پایان داد و اعلام کرد برنامه‌ای مبنی بر ایجاد تغییری در اکس‌باکس لایو گُلد ندارد و قرار نیست بازی کردن به صورت آنلاین رایگان شود. سخنگوی شرکت مایکروسافت در مصاحبه‌ای با منبع خبری، VGC، به شایعه‌ها پایان داد و اعلام کرد در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای دگرگونی سرویس اشتراکی وجود ندارد. این شخص توضیح داد:


گزارش‌هایی که در رابطه با به‌روزرسانی ‘سرویس آنلاین اکس‌باکس’ می‌خوانید به بخش اساسی سرویس‌ اکس‌باکس اشاره دارد که شامل فایل‌های ذخیره (Save) میان‌پلتفرمی و درخواست دوستی می‌شود. این به‌روز‌رسانی هیچ ارتباطی با اشتراک اکس‌باکس لایو گلد ندارد. قرار نیست تغییری در سرویس اکس‌باکس لایو گُلد ایجاد شود.


در هر حال ما از آینده خبر نداریم شاید مایکروسافت تصمیم بگیرد اشتراک لایو گُلد را حذف کند یا تغییراتی در آن ایجاد کند اما با توجه به بیانیه‌ی منتشر شده از سوی آن‌ها، منظور از تغییرات اساسی در سرویس اکس‌باکس لایو دگرگونی اکس‌باکس لایو گُلد یا حذف آن نیست بلکه تمرکز اصلی نواحی دیگری در این سرویس خواهد بود.


مطمئناََ بسیاری از طرفداران به حذف شدن اشتراک گُلد امید داشتند اما مایکروسافت قبل از این که امیدها دوچندان شود به این موضوع پاسخ داد.