طبق جدیدترین اخبار بازی، دیروز عکسی در حساب کاربری توییتر Xbox Game Pass منتشر شد که نشان می‌داد اگر کاربران اشتراک Xbox Game Pass Ultimate را خریداری کنند، می‌توانند از دو ماه اشتراک پریمیوم پلاس سرویس Funimation به‌صورت رایگان استفاده کنند. فانیمیشن یک سرویس استریم آنلاین انیمه است که به‌نظر می‌رسد می‌تواند مکمل خوبی برای سرویس گیم پس آلتیمیت باشد. چراکه بین موضوعات مورد علاقه‌ی انیمه‌بازها و گیمرها می‌توان اشتراک‌های فراوانی یافت و توافق جدید بین مایکروسافت و فانیمیشن می‌تواند بسیار مورد توجه کاربران سرویس گیم پس آلتیمیت قرار گیرد. می‌توان گفت که سرویس گیم پس چند وقتی است که با معرفی ویژگی‌های جدید برای کاربران ایکس باکس بسیار جذاب شده است و حالا با معرفی اشتراک رایگان فانیمیشن یک ویژگی جذاب دیگر به آن افزوده شده است.


سرویس فانیمیشن دارای مجموعه‌ی کاملی از انیمه‌های ژاپنی مانند My Hero Academia، Dragon Ball Z Super و Death Parade است. این سرویس استریم آنلاین نه‌تنها بین انیمه‌باز‌ها بسیار معروف است بلکه به‌خاطر ویژگی‌هایش کاملا می‌تواند در سرویس گیم پس آلتیمیت ادغام شود.

این سرویس تنها خبر خوب راجع‌به توافق مایکروسافت با شرکت‌های دیگر برای حضور در سرویس گیم پس نیست. ماه پیش ردموندی‌ها اعلام کردند که سرویس EA Play از شرکت EA قرار است در این تعطیلات سال نوی میلادی به‌صورت رایگان به سرویس گیم پس اضافه شود.

از زمانی‌که سرویس گیم پس در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، مایکروسافت به‌خاطر راه‌اندازی آن سر زبان‌ها افتاده است. چراکه این سرویس می‌تواند به‌عنوان مدلی از سرویس‌های گیمینگی که منافع گیمیرها و کاربران را تأمین می‌کند مطرح شود. همینطور که به تاریخ عرضه‌ی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نزدیک می‌شویم، مایکروسافت روی تبلیغ و بازاریابی آن جنبه‌هایی از سرویس گیم پس تمرکز کرده که احتمالا برای کسانی که می‌خواهند کنسول‌های نسل بعدی آن‌ها را بخرند می‌تواند جذاب باشند. همین‌که آن‌ها تعدادی بازی‌های AAA را در زمان عرضه‌ی کنسول‌های بعدی‌شان روی این سرویس عرضه می‌کنند به‌نوعی به منافع مشتری احترام می‌گذارند. این رویکرد می‌تواند برای کاربران می‌تواند بسیار جذاب باشد و حتی در تصمیم مردم راجع‌به اینکه آیا می‌خواهند کنسول نسل بعدی سونی را بخرند یا مایکروسافت نقشی تعیین‌کننده داشته باشد.