بازی Resident Evil 8: Village در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۰ برای کامپیوتر، پلی ‌استیشن 5 و ایکس ‌باکس سری ایکس منتشر می‌شود. تابه‌امروز اطلاعات مختلفی از این بازی فاش شده است، اما اخیرا طی پلی تست یا به اصطلاح مراحل آزمایشی که سازندگان، بازی را برای باگ‌ها و ایرادهای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهند، اطلاعاتی فاش شده است.


طبق جدیدترین اخبار بازی، وبسایت Biohazard Declassified توانسته اطلاعاتی از مراحل آزمایشی مورد بحث به‌دست بیاورد. عوامل این وب‌سایت مدعی شده‌اند که این اطلاعات توسط شخصی که در این مراحل آزمایشی حضور داشته، در اختیار آن‌ها قرار داده است.


در بخشی از این گزارش آمده است که بازیکنان در بالای یک محیط قلعه شکل مرتفع باید به‌دنبال یک کلید بگردند تا از آن برای در قفل شده پایین قلعه استفاده کنند. دشمنانی که در این بخش با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید، دارای پوست فرسوده با خالکوبی‌هایی روی پیشانی و دست هستند. همچنین بعضی از آن‌ها هم یک لباس جنگی (Armor) به تن دارند که با لباس جنگی شوالیه‌ها متفاوت است. به‌نظر می‌رسد کاربر در اینجا به‌جای نبرد با گرگینه‌ها که در ابتدای تریلر معرفی شاهدشان بودیم، با دشمنان معمولی بازی مقابله خواهد کرد.آن‌ها (دشمنان عادی بازی) به زبان خارجی و تحریف شده‌ای با یکدیگر صحبت می‌کنند. همچنین دشمنان با سلاح‌هایی مثل شمشیر، نیز، تبر یا حتی چاقو به استقبال شما می‌آیند. بعضی از آن‌ها هم بدون هیچ سلاحی به بازیکن حمله می‌کنند. این دسته از دشمنان شما را گرفته و مثل زامبی‌های Resident Evil 3، قهرمان داستان را گاز خواهند گرفت و باید با دکمه‌زنی، از دست آن‌ها خلاص شوید. این در حالی است که گروهی از دشمنان هم به‌جای گاز گرفتن، شما را به زمین می‌اندازند. 


در ادامه اطلاعات فاش شده، به دشمنی اشاره شده که دارای یک حرکت مخصوص است و می‌تواند سر ایتن، قهرمان بازی، را از بدن او جدا کند. دراین‌میان به یک باس به نام اولگا هم اشاره شده است. اولگا جادوگری است که حشرات متعددی او را همراهی می‌کنند و ایتن زمانی با اولگا وارد نبرد می‌شود که توسط او رویت شده باشد. به‌هنگام مبارزه، باید از مشعل برای دور کردن حشرات دور اولگا استفاده کنید و سپس به او تیراندازی کنید. در ادامه او به یک موجود شبیه به عنکبوت با پاهای بلند تبدیل می‌شود تا آسیب جدی‌تری را به شما وارد کند.


از نظر رابط کاربری، بازی شباهت‌هایی به Resident Evil 7 دارد و تجهیزات بازیکنان هم شبیه به Resident Evil 4 طراحی شده است. بازیکنان در طول ماجراجویی خود یک زن مرموز با لباس مخصوصی را مشاهده می‌کنند که گفته می‌شود فروشنده رزیدنت ایول 8 است و آیتم‌های کاربردی متعددی را به فروش می‌رساند و شایعات مختلفی را در اختیارتان قرار می‌دهد.