تقریباً کمتر از ۶ ماه دیگر کنسول‌های نسل بعدی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس به بازار عرضه خواهند شد. در این چند ماه گذشته عناوین انحصاری مختلفی برای این دو کنسول معرفی شده‌اند. بازی The Medium از جمله بازی‌هایی بود که در جریان آخرین قسمت از Inside Xbox، توجه‌ها را به خود جلب کرد. این بازی عنوانی در سبک ترس روان‌شناختی است که توسط استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team) مراحل توسعه‌ی خود را طی می‌کند. تیم توسعه‌دهنده می‌خواهد با استفاده از تکنولوژی کنسول اکس‌باکس سری اکس، چیزهای ترسناک و اتمسفری سنگین را ارائه دهد.


استودیوی بلوبر تیم پیش از این اشاره کرده بود که بازی The Medium برروی سخت‌افزارهای نسل فعلی به روشی که می‌خواهند اجرا نمی‌شود. در همین حال آقای ژاکک زیه‌با (Jacek Zięba)، تهیه‌کننده‌ی این بازی، به‌تازگی مصاحبه‌ای را با وب‌سایت Xbox داشته است. وی در بخشی از صجبت‌های خود گفت که آن‌ها با استفاده از فناوری جدید اکس‌باکس سری اکس، می‌توانند یک اتمسفر تاریک، سنگین و وحشت‌زده‌تری را نسبت به گذشته نمایش دهند.


وی در این خصوص گفت:


ما در تلاش هستیم تا یک اتمسفر سنگین و وحشت‌زده را در بازی ایجاد کنیم. ما از موارد مختلفی از جمله موسیقی و محیط برای غوطه‌ور کردن بازی‌بازان در هر دو دنیای موجود در بازی استفاده می‌کنیم و به لطف عدم وجود صفحه‌ی بارگذاری، این روش‌ها بسیار موثر هستند. پیش از این، این مورد همانند یک مبارزه‌ی سخت و طاقت فرسا بود که با وجود وقفه‌های واضح، بازی حالت همه‌جانبگی و سینمایی حفظ شود و اکنون نسل جدید کنسول‌ها به سادگی باعث می‌شود که این مشکل از بین برود.


ما به شدت از پردازنده‌ی مرکزی و گرافیک برای تعامل بین دنیای واقعی و دنیای معنوی استفاده می‌کنیم. ما هنوز چیزهای زیادی را از بازی The Medium نشان نداده‌ایم که از جمله‌ی این موارد می‌توان به ویژگی‌های گیم‌پلی اشاره کرد. اگر این موارد زودتر را بگویم، تیم بازاریابی مرا می‌کشد! ما از قدرت بالای نسل جدید کنسول اکس‌باکس استفاده می‌کنیم تا یک گیم‌پلی نسل بعدی را ارائه دهیم و من در این مورد نمی‌توانم برای دیدن واکنش‌ بازی‌بازان منتظر بمانم.


بازی The Medium در تعطیلات سال ۲۰۲۰ برروی پلتفرم‌های اکس‌باکس سری اکس و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.