شرکت سونی پس از رویداد PS5 Showcase به‌صورت رسمی تایید کرد که قیمت بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن 5، ۷۰ دلار خواهد بود.


بالاخره، پس از مدت‌ها انتظار، سونی قیمت و تاریخ عرضه پلی‌استیشن 5 را در انتهای رویداد PS5 Showcase اعلام کرد. پلی ‌استیشن 5 در تاریخ ۲۲ آبان ماه در آمریکا، نیوزلند، ژاپن، استرالیا، کانادا، مکزیک و کره جنوبی عرضه می‌شود. این در حالی است که سایر نقاط جهان هم در تاریخ ۲۹ آبان ماه به کنسول نسل نهمی سونی دسترسی پیدا می‌کنند.


طبق جدیدترین اخبار بازی، پس از اتمام رویداد در وبسایت پلی‌استیشن اطلاعات تکمیلی بیشتری حول پلی‌استیشن 5 منتشر شد. جدا از اعلام فهرست بازی‌های روز عرضه، مشخص شد که قیمت بازی‌های انحصاری نسل بعد سونی ۷۰ دلار خواهد بود. البته اشاره کنم که دراین‌میان بازی‌هایی مثل Marvel's Spider-Man: Miles Morales یا Sackboy: A Big Adventure که انحصاری‌های Cross-Gen به حساب می‌آیند، با همان قیمت‌گذاری قدیم در اختیار کاربران قرار داده می‌شوند.

پس از قیمت‌گذاری اکتیویژن برای نسخه جدید Call of Duty و 2K Games برای نسخه جدید NBA 2K، حال سونی هم به جمع ناشرانی پیوسته که بازی‌های خود را با قیمت ۷۰ دلار عرضه می‌کند. باید منتظر بمانیم و ببینیم که در آینده کدام یک از شرکت‌ها بازی‌های خود را برچسب ۷۰ دلاری عرضه خواهند کرد.