اگر یکی از مشترکین سرویس Xbox Game Pass Ultimate مایکروسافت هستید، از فردا می‌توانید سراغ تجربه‌ی بازی‌ها با پروژه xCloud روی تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند اندرویدی بروید.


مایکروسافت همچنان در حال گسترش عرضه‌ی سرویس ایکس کلود در حالت بتا است و کمتر از ۲۴ ساعت دیگر آن را وارد مرحله‌ی جدید انتشار خواهد کرد. به‌زودی در ۲۲ کشور دنیا هر کاربری که اینترنت مناسب، اشتراک سرویس ایکس باکس گیم پس آلتیمیت و تبلت یا موبایل اندرویدی داشته باشد، می‌تواند روی تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی به‌صورت آنلاین/استریم‌محور وقت بگذارد.


ایکس باکس کلود گیمینگ در هفته‌های جاری به تعداد بازی‌های خود می‌افزاید. اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی تعداد کشورهایی که مردم آن توانایی استفاده از این سرویس آنلاین/استریم‌محور ایکس‌باکس را دارند، افزایش می‌یابد. همچنین باتوجه‌به بحث‌های پایان‌ناپذیر اپل و مایکروسافت درباره‌ی نحوه‌ی عرضه‌ی این سرویس روی iOS، هنوز ایکس‌باکس کلود گیمینگ قدم به آیفون و آیپد نگذاشته اسدر ایکس باکس کلود گیمینگ شما می‌توانید به تجربه‌ی بازی‌های مولتی‌پلیر، چت صوتی با دوستان خود هنگام بازی و دریافت اچیومنت‌ها بپردازید. مایکروسافت واقعا می‌خواهد Xbox Cloud Gaming را به اندازه‌ی کنسول‌های خود جدی بگیرد و این‌گونه اکوسیستم ایکس‌باکس را به مراتب گسترده‌تر از قبل کند.