مایکروسافت چند هفته پیش اعلام کرد که در ماه ژوئیه تصمیم به کنار گذاشتن پلتفرم استریمینگ Mixer خواهد گرفت. در همین راستا، قرارداد همکاری جدید این شرکت با فیسبوک گیمینگ، از فردا ۲۲ ژوئیه به‌صورت رسمی آغاز خواهد شد.


امروز و با انتشار آپدیت جدید نرم‌افزار ایکس ‌باکس وان، مجدداً بحث توقف پشتیبانی از سرویس استریم ویدیو Mixer توسط مایکروسافت مطرح شده است. به‌روزرسانی جدید کنسول Xbox One به‌طور کلی به حذف این سرویس از برنامه‌ی سیستم پرداخته است. جدیدترین پچ سیستم‌عامل کنسول مایکروسافت که هم‌اکنون آماده دانلود است، علاوه‌بر حذف میکسر از داشبورد این کنسول، اپلیکیشن Events را به یکی از برنامه‌های دائمی این سیستم تبدیل می‌کند. قبلاً Events تنها در نسخه بتای سیستم قابل دسترسی بود.


بار دیگر باید به این نکته تأکید کرد که باتوجه به اعلام قبلی مایکروسافت در ماه ژوئن، این اتفاق کاملاً قابل پیشبینی و مورد انتظار بود. هرچند مشاهده‌ی داشبورد ایکس ‌باکس وان بدون حضور میکسر کمی عجیب و ناملموس به نظر می‌رسد. سیستم‌عامل این کنسول، از زمانی‌که مایکروسافت در سال ۲۰۱۷ اقدام به خرید امتیاز سرویس استریم Mixer کرد، همواره با حضور این پلتفرم گره خورده و از آن زمان به این سمت، ویژگی‌های متعددی به منظور یکپارچه سازی تجربه کاربری این سرویس با هسته‌ی ایکس‌باکس وان توسط توسعه‌دهندگان ارائه شده است.


بااین که Mixer هیچوقت موفق به کسب توجه و محبوبیتی که مایکروسافت برای آن در ذهن داشت نشد، راحتی استفاده و یکپارچگی کم‌نقص آن با سیستم‌عامل ایکس‌باکس وان همواره تجربه ساده و بی‌دردسری را به کاربران ارائه می‌کرد. با خروج میکسر از بستر استریمینگ، حالا دیگر غالب این دامنه به‌طور عمده تحت سلطه سرویس‌های بزرگ Twitch، YouTube Gaming و Facebook Gaming قرار دارد.