۸BitDo یک شرکت سازنده‌ی کنترلرهای بلوتوثی است که کنترلرهایی با سبک قدیمی برای استفاده برروی کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی تولید می‌کند. حال به‌نظر می‌رسد با همکاری مایکروسافت (Microsoft) کنترلری طراحی کرده است که برای پروژه‌ی xCloud، سرویس استریم بازی مایکروسافت که اواخر امسال عرضه خواهد شد، قابل استفاده خواهد بود.


کنترلر SN30 Pro از تمامی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی پشتیبانی خواهد کرد و همچنین تحت لیسانس رسمی شرکت مایکروسافت به‌عنوان کنترلر xCloud و اکس‌باکس تولید خواهد شد. این کنترلر از طریق کابل USB-C شارژ می‌شود و هر بار شارژ کامل آن حدود ۱۸ ساعت دوام خواهد آورد. در جعبه‌ی کنترلر یک گیره برای وصل کردن آن به گوشی هم قرار خواهد داشت.


۸BitDo با مایکروسافت همکاری کرده است تا SN30 Pro کاملاً با xCloud سازگار باشد. نرم‌افزاری هم درنظر گرفته شده است که کاربران با استفاده از آن بتوانند چینش دکمه‌ها و حساسیت آنالوگ‌ها و تریگر‌ها را تغییر دهند. همچنین چند پروفایل مختلف برای شخصی‌سازی در این نرم‌افزار وجود دارد تا کاربران مختلف بتوانند به‌راحتی تنظیمات شخصی خودشان را اعمال کنند.


کنترلر جدید ۸BitDo با قیمت ۴۴٫۹۹ دلار عرضه خواهد شد و از همین حالا از طریق آمازون قابل پیش‌خرید است. این کنترلر در روز ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ (۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰) عرضه خواهد شد که البته حدود دو ماه قبل از زمان برنامه‌ریزی شده برای عرضه‌ی سرویس xCloud است.