همانطور که می‌دانید بازی NBA 2K21 علاوه بر کنسول‌های نسل هشتم، برای PS5 و XSX نیز منتشر خواهد شد. بنابر اطلاعات جدید منتشر شده از این بازی، نسخه‌ی مخصوص کنسول‌های نسل نهم که در اواخر سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شود با ۱۰ دلار بیشتر یعنی به قیمت ۷۰ دلار به فروش خواهد رسید.

جالب است بدانید تنها در صورتی نسخه نسل هشتمی شما (PS4 و X1) به نسخه نسل بعدی آپدیت خواهد شد که حداقل نسخه صد دلاری بازی را خریداری کرده باشید. به بیان بهتر اگر نسخه معمولی 60 دلاری را برای PS4 بخرید و با آمدن کنسول جدید قصد مهاجرت به PS5 را داشته باشید باید هفتاد دلار دیگر برای خرید بازی هزینه کنید.
حال آقای اوساکی از IDG من باب همین مسله نطقی داشته است:
"آخرین باری که شاهد افزایش قیمت بازیهای نسل جدید بودیم مربوط به سالهای 2005 و 2006 میشد، زمانی که قیمت پایه بازیهای از 50 دلار به 60 دلار در آغاز نسل X360 و PS3 افزایش یافت."
آقای اوساکی میگوید هزینه ساخت بازیهای نسل بعدی 200% الی 300% بسته به ای پی، استدیو و ژانر افزایش خواهد یافت. اما قیمت همچنان 60 دلاری باقی مانده است. قیمت بلیطهای سینما از آن زمان 39%، قیمت اشتراک نتفلیکس 100%، و قیمت تلویزیون های کابلی 105% افزایش یافته اند.

وی میگوید IDG با تمامی ناشرین بزرگ در حال همکاری است، و کانالی های ارتباطی آنها دریافته اند که ناشرین دیگر در حال بررسی قیمت گذاری بازیهای نسل بعدی خود هستند، به همان دلیلی که بالاتر اشاره شده بود.